Informace na cesty

Informace na cesty

Co byste měli vědět na cestách.

 

Jak se připravit na cestu, kde získat informace o předpisech v jednotlivých státech v Evropě.

K vyhledání informací o státu, kam jedete na dovolenou, zkuste využít služeb https://www.globalassistance.cz/turisticke-informace.

Dozvíte se vše o dálnicích, parkování, povinné výbavě i cenách PHM.

Zdroj: https://www.globalassistance.cz

 

Dálniční poplatky v Evropě

Hledáte ceny dálničních poplatků v České republice nebo v zahraničí? Po dlouhém shomažďování informací se podařilo sestavit přehled o výběru mýtného v evropských zemích. Při seskupování obsahu byl kladen důraz na co největší přehlednost a snadnost ověření aktuálnosti informací, takže jsou u každé země uvedeny odkazy na stránky provozovatelů mýtných systémů a zpoplatněných míst. Na stránkách naleznete státy se zpoplatněním dálnic prostřednictvím dálniční známky, mýtných bran, tak i ty, ve kterých je mýtné zdarma či mají zpoplatněn pouze průjezd některých tunelů a mostů.

Celý článek: https://www.dalnicni-znamky.com/

Zdroj: https://www.dalnicni-znamky.com

 

Jak se platí mýtné v Norsku

Norský mýtný systém už funguje od roku 2008 a na nový systém výběru poplatků na nových silnicích, vjezdech do vybraných měst a v tunelech si zvykají i turisté. Nové automatické mýtnice pouhým průjezdem zaznamenávají poznávací značku auta.

Jak se při průjezdu chovat, když jsme v Norsku jako turisté? Jak mýtné zaplatit a kde všude se automatické mýtné vybírá?

Informace o mýtném systému Autopass v češtině.

Zde se registrujte: MÝTNÉ ON-LINE!

zdroj: http://norge.cz/jak-do-norska/autopass-automaticke-myto-v-norsku

 

Nemusí se vyplatit nocovat v autě. Přespávat v autě se nesmí zdaleka všude!

Chcete při cestě na dovolenou do zahraničí ušetřit za přespání a přečkat jednu noc v autě na odpočívadle či parkovišti? Anebo rovnou plánujete evropský „road trip” a krásy našeho kontinentu chcete poznávat právě ze sedadel automobilu s takzvanými „přespáními na divoko”? Pak si dejte pozor, ne všude je to totiž povolené!

Celý článek: https://www.garaz.cz/clanek/jak-levne-na-dovolenou-spat-v-aute-se-nesmi-zdaleka-vsude-21001513?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

Zdroj: https://www.garaz.cz

 

Povinná výbava v zahraničí: Tohle všechno musíte mít v autě!

Rozhodli jste se, že vám domovina pro letošek stačit nebude a vyrážíte autem na dovolenou do zahraničí? Pak si určitě zkontrolujte, zdali vám v autě nic nechybí. Povinná výbava se totiž v jednotlivých zemích Evropy liší a je zbytečné riskovat někdy i pěkně mastnou pokutu.

Celý článek: https://www.garaz.cz/clanek/povinna-vybava-v-zahranici-tohle-vsechno-musite-mit-v-aute-

Zdroj: https://www.garaz.cz